Çigong

“Dingin zihin,

Saf Çi  uzun yaşam getirir.

Gülümseyen hiç yaşlanmaz.

Ben havayım,

Işığım,

Dalgalarla coşan denizim.”

9 Form Doğuş Çigongu

Çigong geçmişi binlerce yıl öncesine dayanan Çin kökenli bir egzersiz sistemi, vücut ve ruh sağlığını koruma yöntemi. Nefes, rahat duruş ve zihinsel odaklanma kullanarak vücutta yaşam enerjisini güçlendirme esasına dayanır. Çigong, sindirim sistemi problemlerinden, solunum, dolaşım, sinir sistemi rahatsızlıklarına, duygusal kökenli problemlere kadar pek çok kronik hastalıkta kullanılır. Düzenli yapıldığında bağışıklık sistemini güçlendirir, zihni sakinleştirir. Uygulaması son derece zevklidir ve yaşlı, genç, sağlıklı, hasta her insan uygulayabilir.

….

Neden Çigong Yapalım?

 

Sağlığımızı Korumak İçin

Hastalıkları önlemek tedavi etmekten her zaman daha iyidir. Düzenli yapılan Çigong çalışmaları canlılığımızın artmasını, hastalıkların önlenmesini ve bedenimizin hem kendi kendini hem de başkalarını iyileştirme gücünün, çoğalmasını sağlar. Çigong çalışmaları ne özel bir alete, ne özel bir mekana ihtiyaç duyar. Oldukça yumuşak bir egzersiz sistemi olduğu için yapmak için güçlü kaslar gerektirmez ve her yaştan insan uygulayabilir. Günde 10 dakika süren bir çigong çalışması ile bile kısa sürede sağlık durumumuzda ve zihinsel dinginliğimizde gözle görülür bir farklılık hissedilir.

Yaşam Kalitesini Artırmak İçin

Çigong yaşla birlikte ortaya çıkan ağrı ve sızıları ortadan kaldırır, eklem ve kemik yapısını güçlendirir. Derin nefes kullanımı vücudumuza giden oksijen miktarını arttırır, akciğerlerimizi, kalbimizi ve beynimizi destekler.

Zihinsel Berraklık

Çigong hareket halinde meditasyon diye de bilinir. Çigong çalışmaları zihinsel dinginlik, berraklık getirir, stres düzeyimizi düşürür. Böylece duygusal kaynaklı problemlerimizi anlamada ve çözmede bize önemli bir destek sunar.

Özgürlük

Çigong ile kendi sağlığımız, bedenimiz üzerindeki kontrolümüz artar. Daha seyrek hastalanır, hastalandığımızda da daha çabuk iyileşiriz. Böylece yaşamdan zevk alabilecek daha çok zamanımız kalır.

Şifa

Çigong ile enerjik farkındalığımız artar. Yaşam enerjisi kısıtlamalara, kırılmalara uğramadan özgürce akar içimizde. Bu enerji özgürleştikçe bizim başkalarına yardım etme ve şifa verme gücümüz de artar.

Derslerde:

8 Sırmalı Çigong

9 Form Doğuş Çigongu

Beş Element Çigong

Taiji Çigong

Taijiwuxigong formları dönüşümlü olarak uygulanır. Omurga Çigongu tüm bu çalışmaların temelini oluşturur.

Yeni Dönem Çigong Derslerimiz 22 Ekim’de Başlıyor

Yüz Yüze

Cumartesi Grubu: 10.30-12.00 Acıbadem-İstanbul

 

Online

Pazar Grubu: 10.30-12.00

Salı Grubu: 10.30-12.00

 

Çigong dersleri ve daha ayrıntılı bilgi için lütfen e-posta ya da telefonla bağlantı kurun.